Re: EGO

31
jak strukturalnie można by scharakteryzować ta negatywna część ego
czy łatwiej by było to okreslić programistom komputerowym uzywając w opisie charakteru liniowego i nieliniowego ? :)
;
;
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2016, 18:28 przez Crows, łącznie zmieniany 2 razy.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: EGO

32
Ojej. Mógłbym odpowiedzieć ale znów napiszę tu coś czego tu nie chcesz :-)

Ale tak maksymalnie koszernie - chodzi o holony. Ego ewoluuje od małego holonka (liczy się mój interes bo ja to te parę emocji) poprzez większe holonki (liczy się interes rodziny bo ja to rodzina) jeszcze większe holonki (liczy się interes tych co myślą jak ja bo światopogląd to ja) jeszcze większe holony (liczą się ludzie bo jestem człowiekiem) etc. To można rozpisać na różne linie rozwojowe i struktury ale zasada jest ta sama. Ale opis to tylko opis - sposób nazwania by zrozumieć a nie by uwierzyć iż to rzeczywistość.

Generalnie ego jest zawsze strukturą która pilnuje określonej homeostazy czegoś. To coś na początku jest małe a potem przez życie rośnie - nie tylko wszerz / wzdłuż ale też poprzez kolejne transformacje zyskuje nowe poziomy wzrostu. Negatywność ego jest zatem dwojaka - ego broni się przed poszerzaniem i transformacją (nowe jest zagrożeniem dla homeostazy bo wprowadza rewolucję) oraz ego broni się przed innymi ego bo te mają własne parametry homeostazy. Jeśli te parametry są podobne to różne ega się łączą tworząc większe ego. Etc
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2016, 19:28 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: EGO

33
to co napisałes przedstawia ego jako raka i nie raka :)
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2016, 6:09 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: EGO

35
......Płyniemy przez wielki Babilon
Dopóki miłość nie złowi nas..........
śpiewał Perfect :)
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2016, 16:23 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: EGO

36
Crows pisze:czy entropia jest lekarstwem na ego ?
Jeżeli pod pojęciem entropii kryje się duch altruizmu /przeciwieństwo ego/
to jest to lekarstwo na ego .
Ostatnio zmieniony 01 paź 2016, 11:59 przez efroni, łącznie zmieniany 1 raz.
Jak zrozumiałem tak i piszę i nie wierz w ani jedno maje słowo ,
ale sam(a) sprawdzaj badaj , doświadczaj czy się rzeczy aby tak mają .

Re: EGO

37
efroni pisze:
Crows pisze:czy entropia jest lekarstwem na ego ?
Jeżeli pod pojęciem entropii kryje się duch altruizmu /przeciwieństwo ego/
to jest to lekarstwo na ego .
:yes:
Ostatnio zmieniony 01 paź 2016, 12:08 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: EGO

38
Ego może być altruistyczne, jeśli zauważy w tym kozyść dla siebie, np fajne samopoczucie
Ostatnio zmieniony 01 paź 2016, 12:34 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: EGO

39
egotyzm ( tendencja do przesadnego zajmowania się własną osobą, ) nie da sie pogodzić z altruizmem (zachowanie polegające na działaniu na korzyść innych)
Ostatnio zmieniony 01 paź 2016, 17:27 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: EGO

40
Z punktu widzenia teorii filozofii budowanie przeciwstawnych pojęć dla opisu rzeczywistości jest efektem kultury zachodu a nie efektem immanetnej cechy rzeczywistości. W rzeczywistościsłym nie ma jednoznacznych przeciwstawieństw. Warto o tym pamiętać.
Ostatnio zmieniony 01 paź 2016, 19:48 przez civilmonk, łącznie zmieniany 2 razy.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: EGO

41
e tam w twoim organiźmie istnieje system przeciwstawnych działań autonomiczny układ nerwowy jest jego dowodem , to nie kultura zachodnia
Ostatnio zmieniony 01 paź 2016, 21:23 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: EGO

42
civilmonk pisze:Z punktu widzenia teorii filozofii budowanie przeciwstawnych pojęć dla opisu rzeczywistości jest efektem kultury zachodu a nie efektem immanetnej cechy rzeczywistości. W rzeczywistościsłym nie ma jednoznacznych przeciwstawieństw. Warto o tym pamiętać.
Pewnie dlatego że zachód jest bardziej przytomny niż naćpany błogością wschód :-P
Przeciwstawieństwa są wszędzie. Człowiek tu nie jest wyjątkiem, jest częścią wszechświata, nie odwrotnie, i warto o tym pamiętać.
Ostatnio zmieniony 01 paź 2016, 21:31 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: EGO

43
Nie będę robił wykładu z logiki rozmytej jako właściwego narzędzia do opisu świata, innego niż idealistyczna logika dwustanowa. Skoro widzicie świat jako zjawiska czarno - białe a nie w odcieniach szarości to nigdy nie uchwycić istoty ego. Tak uważam.
Ostatnio zmieniony 02 paź 2016, 3:44 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: EGO

44
stara szara strefa obojetności , ona też w precyzji swej nie istnieje , tez sie wymiata słabiej lub mocniej w jakąś strone przeciwwagi
Ostatnio zmieniony 02 paź 2016, 7:57 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: EGO

45
civilmonk pisze:Nie będę robił wykładu z logiki rozmytej jako właściwego narzędzia do opisu świata, innego niż idealistyczna logika dwustanowa. Skoro widzicie świat jako zjawiska czarno - białe a nie w odcieniach szarości to nigdy nie uchwycić istoty ego. Tak uważam.
Myśl co uważasz i uważaj jak myślisz, haha
Wole widzieć świat w kolorach, czarny i biały to albo zupełny brak światła albo jego pełne natężenie, czy cuś tam.
Tak czy siak czarny to iluzja, szary to pomieszanie umysłowe haha :-P
Ostatnio zmieniony 02 paź 2016, 9:55 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: EGO

46
Nie obrażaj swojej inteligencji Ja.
Wiadomo iż stopnie szarości to metafora będąca reakcją na czerń i biel.
Możesz sobie wstawić kolory tęczy w logice rozmytej vs puste i pełne logiki klasycznej.
Ostatnio zmieniony 03 paź 2016, 21:01 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: EGO

48
Do przodu to może być ego. Więc jak ego ma wyprzedzić ego? To nielogiczne. Chyba, że masz dwa? ;)
Ostatnio zmieniony 04 paź 2016, 3:13 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: EGO

49
ja mam 3 ego, zwykłe, super ego i hiper ego. Ale to hiper jest mega oświecone.poziom oświecenia przekracza 666 level.
Ostatnio zmieniony 04 paź 2016, 22:12 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: EGO

50
moze CM ma 2 ego , jedno takie mistyczne , które sie próbuje siłowo z ego techniczno-naukowym , każde chce byc , mistyka raz , drugi nauka , jak Lidka jeno na wyższym poziomie intelektu :)
Ostatnio zmieniony 05 paź 2016, 21:02 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: EGO

52
Szczyt rozwoju pierwszego ego - uważa sie za oświecone.
Szczyt rozwoju super ego - uważa sie za boga.
Szczyt rozwoju hiper ego - badania trwają, wyniki w czasie nieznanym. Ale chyba myśli że to wywyższanie jest gówno warte. I co ciekawe może mieć racje.
Ostatnio zmieniony 05 paź 2016, 21:48 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: EGO

53
Ja?! pisze:ja mam 3 ego, zwykłe, super ego i hiper ego. Ale to hiper jest mega oświecone.poziom oświecenia przekracza 666 level.
Nie może być mega oświeconego ego. Albo jest oświecone albo nie. Jeśli jest mega to jest to mega balon :)
Ostatnio zmieniony 05 paź 2016, 22:04 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: EGO

54
Crows pisze:moze CM ma 2 ego , jedno takie mistyczne , które sie próbuje siłowo z ego techniczno-naukowym , każde chce byc , mistyka raz , drugi nauka , jak Lidka jeno na wyższym poziomie intelektu :)
Zapomniałeś o ego literackim. W głowie te wizje fanów. Tak jak wizje uczniów i przelicznych badań. A i jeszcze ego seksualne, te panny rozkładające się w Świątyni Różowego Magnesu. I ego super managera. Ego super informatyka. O bosze... zliczyć się nie da. No po prostu mniam mniam. O ego pokornego cywilnego mnicha. Nie no. Kocham się.
Ostatnio zmieniony 05 paź 2016, 22:06 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: EGO

55
civilmonk pisze:
Ja?! pisze:ja mam 3 ego, zwykłe, super ego i hiper ego. Ale to hiper jest mega oświecone.poziom oświecenia przekracza 666 level.
Nie może być mega oświeconego ego. Albo jest oświecone albo nie. Jeśli jest mega to jest to mega balon :)
Pogadaj se o tym z moim hiper ego 666 level
Ostatnio zmieniony 05 paź 2016, 22:22 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: EGO

56
Phi - moje ego level pierwiastek z -1 zjada jednowymiarowe levele na śniadanie.
Ostatnio zmieniony 05 paź 2016, 22:31 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: EGO

57
civilmonk pisze:Phi - moje ego level pierwiastek z -1 zjada jednowymiarowe levele na śniadanie.
Słabo, hiper ego jest wielowymiarowe, wielkie jak miliardy wszechświatów. Wszystkie gęstości istnienia obejmuje.
Ostatnio zmieniony 05 paź 2016, 22:35 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: EGO

58
Tylko miliardy? Etam. Cienizna. Wszechświatów jest wszak nieskończenie wiele i tu wkracza mój level zespolny.
Ostatnio zmieniony 05 paź 2016, 22:43 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: EGO

60
Wyrażany jako liczba zespolona czyli x+y*sqrt(-1).
Twój level 666 jest liczbą jednowymiarową a mój numer levelu można już tylko próbować wyrazić liczbą dwuwymiarową tj. zespoloną.
Ostatnio zmieniony 06 paź 2016, 9:44 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filozofia”

cron