Re: Wasz ulubiony taniec

1
Co lubicie tańczyć, macie jakiś ulubiony taniec?
Niejeden/a z Was ma zaliczony studniówkowy polonez, moim zdaniem, taniec prosty (skoro taka taneczna łamaga, jak ja, zatańczyła go poprawnie, to coś w tym musi być), ale może macie taniec, który po prostu lubicie. Jeśli nie tańczyć, to przynajmniej patrzeć, jak tańczą inni.
Ja kocham patrzeć na dobrze zatańczone tango. Niestety moje nieskoordynowane ruchy nie pozwalają mi cieszyć się tym tańcem aktywnie, ale patrzeć na tango tańczone przez mistrzów, mogę bez przerwy :D

[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 20 sty 2012, 16:52 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Wasz ulubiony taniec

3
Lubię walc angielski , bo wyraża bliskosc tańczących. Ten sam krok , ta sama melodia,wirowanie lub płynięcie zatracenie się w ,,my". Jest w tym tańcu wielka harmonia...jednośc ...przestrzeń i partnerstwo...
Natomiast tango wyraża konflikt między kochankami -bliskość i odrzucenie .Pogodzenie się , by być razem i zaraz odejście ,by być oddzielnie. Taniec dobry dla ludzi bardzo ekspresywnych.. Tango można tańczyc przytulonym do siebie ,ale to bnie jest taniec tylko chodzenie.
Taniec można potraktować jako wstepną grę do totalnej bliskości.....i każdy taniec może taką rolę spełnić...
Ostatnio zmieniony 21 sty 2012, 17:50 przez Marysia, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Wasz ulubiony taniec

4
Marysiu, tango, podobnie, jak flamenco, to czyste emocje, bez ukrywania za woalką kroków. Tam jest miejsce na miłość i nienawiść. W tym tańcu można, w artystyczny sposób, pokazać to, co się czuje do partnera.
Walc angielski wydaje mi się zbyt sztywny.
To, oczywiście, tylko moje zdanie i mogę się mylić...
Ostatnio zmieniony 24 sty 2012, 2:02 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Wasz ulubiony taniec

11
Jeśli chodzi o moją aktywność, to jedyny taniec, jaki potrafię i lubię tańczyć to "wolny". Nie trzeba się wysilać, a i rączka wedruje w tę i wewtę... :rotfl:
Ostatnio zmieniony 01 lut 2013, 1:51 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Wasz ulubiony taniec

15
polliter pisze:Co lubicie tańczyć, macie jakiś ulubiony taniec?

[youtube][/youtube]
Tańcze pogo przeważnie Półliterek ,czasem obertasa i poloneza :rotfl1: :rotfl1:
A najlepszy taniec to na rurce w knajpie u Półliterka ma ktoś wątpliwości ?
Ostatnio zmieniony 04 cze 2013, 18:07 przez Nutka, łącznie zmieniany 1 raz.
...............
ODPOWIEDZ

Wróć do „Taniec”

cron