Re: Spirytystyczne nowości wydawnicze

1
Witajcie,

Być może kogoś zainteresuje któraś z tych pozycji, ostatnio wydanych przez Oficynę Wydawniczą Rivail:

dostępne na: www.rivail.pl
Obrazek
Po co żyjemy?

Broszurka znanego francuskiego spirytysty Leona Denis jest doskonałym streszczeniem najważniejszych zasad spirytyzmu. W charakterystyczny dla autora poetycki sposób przedstawione są moralne, filozoficzne i naukowe konsekwencje spirytyzmu skodyfikowanego w połowie XIX wieku przez Allana Kardeca.

"Wam to bracia i siostry w człowieczeństwie, wam wszystkim, uginającym się pod brzemieniem życia, wam przytłoczonym przez doświadczenia, walki i troski poświęcam te stronice. Dla was pisałem je, strapieni i wydziedziczeni tego świata. Korny pionier postępu i prawdy zamknąłem w nich owoc długiej pracy, swoje rozmyślania i nadzieje, wszystko, co mnie samego koiło i wspierało w pochodzie ziemskim.
Oby udało wam się znaleźć w nich garść pożytecznych wskazówek, odrobinę światła dla rozjaśnienia waszej drogi! Oby to skromne dziełko mogło być dla waszego zasmuconego ducha tym, czym jest chłodny cień dla spalonego słońcem robotnika, czym jest w suchej pustyni przeczyste, świeże źródło dla oczu spragnionego wędrowca!" Leon Denis
-------------
Obrazek

O cudach i nowoczesnym spirytyzmie

jedno z najbardziej znanych dzieł anglosaskiego spirytualizmu, składa się z trzech esejów autorstwa brytyjskiego biologa Alfreda Russela Wallace’a.
W pierwszym z nich autor odpowiada na argumenty myślicieli takich jak Hume i Lecky, którzy podają w wątpliwość istnienie cudów, a co za tym idzie, wszelkich zjawisk paranormalnych.
Analizę własnych doświadczeń i eksperymentów, a także podsumowanie najważniejszych prac badaczy zjawisk mediumicznych, autor przedstawia nam w drugiej części zatytułowanej Naukowa postać nadprzyrodzoności. Znajdziemy tu między innymi próbę klasyfikacji zaobserwowanych zjawisk, a także liczne odwołania do literatury przedmiotu i fragmenty angielskich i amerykańskich dzieł spirytystycznych. Jeden z rozdziałów wyjaśnia także podstawowe zasady etyczne wynikające ze spirytyzmu.
Na zakończenie Wallace przytacza w całości jeden z najbardziej znanych artykułów opublikowanych w czasopiśmie „Fortnightly Review”. Możemy dzięki niemu szczegółowo poznać historię spirytyzmu, a także jego najważniejsze reguły.
-----------
Obrazek
Spirytyzm: kwartalnik Polskiego Towarzystwa Studiów Spirytystycznych 3/2011

W najnowszym numerze:
* Uniwersalne ideały religijne
* Fluidy i pola
* Człowiek podwójny
* Marian Grużewski: artysta i medium
* Matki Chico Xaviera
* Anioły i duchowi opiekunowie według spirytyzmu
* Wirujące stoły. Początki spirytyzmu na ziemiach polskich
* Domowe lekcje moralności
* Anioł cholery
* Katastrofy
* O pogardzaniu wiarą
stron: 134

:kawa:
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura spirytystyczna”

cron