Re: spirytyzm a energetyka

1
To ja zadam własne pytanie korzystając z działu.
Tak, wiem że spirytyzm nie jest żadną magią, a w zasadzie tylko systemem filozoficznym.
Jak się do magii odnosi?

Z góry przepraszam, jeśli dla spirytystów to jest coś oczywistego, ale ja spirytystą nie jestem, więc pytam...
Ostatnio zmieniony 04 maja 2010, 15:19 przez Risthalion, łącznie zmieniany 1 raz.
powiedz mi co o mnie myślisz...

Ludzie są głupi. Zawsze to powtarzam.

NIENAWIDZĘ FANATYKÓW.:mad:

Re: spirytyzm a energetyka

2
Prawdziwi spirytyści nie interesuja się magią,czarami amuletami,wróżbami,stawianiem kabały,etc.etc.Jeśli ktoś się za takowego podaje i jednoczesnie interesuje się powyzszymi ezoterykaliami,z pewnością spirytystą nie jest-co najwyżej pseudospirytystą .
Ostatnio zmieniony 04 maja 2010, 18:57 przez rafaella, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: spirytyzm a energetyka

4
rafaella pisze:Prawdziwi spirytyści nie interesuja się magią,czarami amuletami,wróżbami,stawianiem kabały,etc.etc.Jeśli ktoś się za takowego podaje i jednoczesnie interesuje się powyzszymi ezoterykaliami,z pewnością spirytystą nie jest-co najwyżej pseudospirytystą .
czyli napewno nie byli nimi indianie :fiufiu:
Ostatnio zmieniony 04 maja 2010, 19:00 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: spirytyzm a energetyka

6
Magia to energia. Wszystkie rytuały, zaklęcia, itp. mają ją tylko ukierunkować.
Jednocześnie energia jest wszechobecna. Odnosi się do ducha i umysłu.
Stąd moje pytanie jak się ma spirytyzm do magii...
Niemniej, przepraszam rafaella, ale jednak poczekam na odpowiedź któregoś z naszych moderatorów, oki?
Ostatnio zmieniony 05 maja 2010, 10:06 przez Risthalion, łącznie zmieniany 1 raz.
powiedz mi co o mnie myślisz...

Ludzie są głupi. Zawsze to powtarzam.

NIENAWIDZĘ FANATYKÓW.:mad:

Re: spirytyzm a energetyka

7
OK,skoro uważasz mnie za osobę niekompetentną lub mało inteligentną,lub też nie lubisz dyskutować z kobietami,w porządku Twoja sprawa.Widzę,że lubisz oceniać po pozorach-a już miałąm udzielić Ci wyczerpującej odpowiedzi z dziedziny mechaniki kwantowej,a w szczególności teorii pola punktu zerowego,która najlepiej tłumaczy poruszone przez Ciebie zagadnienie.
Chyba najlepiej będzie,jeśli będziemy się omijać na tym forum.
Ostatnio zmieniony 05 maja 2010, 11:08 przez rafaella, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: spirytyzm a energetyka

8
Dopiszę tylko,iż każdy średnio rozgarnięty człowiek wie,iż nie tylko magia jest energią,wszystko,cały wszechswiat jest energią,problem w tym w jaki sposób te energie na siebie oddziaływują.
A pytanko puszczone przez mnie jest moim ulubionym chwytem retotrycznym-w ten sposób pytany obnaża swoją niewiedzę.
Zegnam.
Ostatnio zmieniony 05 maja 2010, 11:12 przez rafaella, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: spirytyzm a energetyka

9
Nie uważam cię za osobę niekompetentną, mało inteligentną i nie mam nic przeciwko rozmowie z kobietami. Nie znam cię i nie mam podstaw żeby wystawić takie oceny.
Niemniej twoje odpowiedzi są lakoniczne i manipulacyjne, więc wolę poczekać na kogoś kto wiem że odpowie mi w pełni na zadane pytanie, zamiast stwierdzać tylko, że jako prawdziwa spirytystka nie masz o tym pojęcia (co, tak nawiasem mówiąc, dyskredytuje wszelkie twoje odpowiedzi jako bzdury ponieważ nie dysponujesz żadnym porównaniem :P ).
Ostatnio zmieniony 05 maja 2010, 11:14 przez Risthalion, łącznie zmieniany 1 raz.
powiedz mi co o mnie myślisz...

Ludzie są głupi. Zawsze to powtarzam.

NIENAWIDZĘ FANATYKÓW.:mad:

Re: spirytyzm a energetyka

10
Moje motto świadczy o mnie:

'ludzie są głupi","nienawidzę..."

Ponieważ każda myśl ma moc stwórczą ,co dokumentują najnowsze badania naukowe,wolę unikać ludzi emitujących tak negatywne emocje.A zatem...
Żegnam ozięble.
Ostatnio zmieniony 05 maja 2010, 11:41 przez rafaella, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: spirytyzm a energetyka

11
rafaella pisze:Prawdziwi spirytyści nie interesuja się magią,czarami amuletami,wróżbami,stawianiem kabały,etc.etc.Jeśli ktoś się za takowego podaje i jednoczesnie interesuje się powyzszymi ezoterykaliami,z pewnością spirytystą nie jest-co najwyżej pseudospirytystą .
Właśnie! Prawdziwi Spirytyści jedzą budyń...:razem:
Ostatnio zmieniony 05 maja 2010, 11:44 przez Krzysiek, łącznie zmieniany 1 raz.
"ŚWIADOMOŚĆ jest jak wiatr,
o którym można powiedzieć, iż wieje,
ale nie ma sensu pytać o to,
gdzie jest wiatr, kiedy n i e wieje."


_________________
Z Foresta Gump`a"

Re: spirytyzm a energetyka

12
Nie no, proszę Was, nie naskakujcie tutaj na siebie.
rafaella jest w stanie odpowiedzieć tak samo dobrze jak ja.

A ja odpowiem Ci tylko cytatami z Księgi Duchów, bo sam wolę nie wymyślać czegoś, co mogłoby być nieprawdą.
Mam nadzieję, że odpowie Ci to na zadane pytanie i nie będzie tylko niecelnym strzałem kulą w płot :)
Jeśli odpowiedź Cię nie zadowoli, to powiedz. Tylko wtedy bardziej sprecyzuj o jaką magię chodzi :)

552. Co należy sądzić o wierze w umiejętność rzucania czarów przez niektóre osoby?
"Pewne osoby są obdarzone bardzo dużą siłą magnetyczną i mogą je wykorzystać w negatywny sposób, jeśli ich własny Duch jest zły; nie wierzcie jednak, że mogą im w tym towarzyszyć inne złe Duchy; nie przypisujcie również takiej osobie jakiejś magicznej mocy, która istnieje tylko w wyobraźni ludzi przesądnych i ignorujących prawdziwe prawa natury. Fakty, o których się wspomina w takich przypadkach, to fakty naturalne, lecz źle postrzegane i przedewszystkich źle rozumiane".
555. Co to znaczy, że ktoś jest czarownikiem?
"Osoby, które nazywacie czarownikami - jeśli ich działania są szczere - często są obdarzone pewnymi zdolnościami, jak na przykład zdolności magnetyczne czy podwójne widzenie; gdy więc osoby te robią coś, czego nie rozumiecie, to sądzicie, że są obdarzone nadnaturalną mocą. Czyż wasi naukowcy również nie uchodzą często w oczach ludzi prostych za czarowników?"
Ostatnio zmieniony 05 maja 2010, 12:38 przez Voldo, łącznie zmieniany 1 raz.
"Bez miłosierdzia nie ma zbawienia" - Allan Kardec
"Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo" - Allan Kardec

Re: spirytyzm a energetyka

13
Voldo, to jest dokładnie to o co mi chodziło. Dzięki.:D

Niemniej obawiam się, że twoja odpowiedź na moje pytanie przeczy temu co powiedziałeś przy budowaniu autorytetu Rafaelli, ponieważ ona na moje pytanie odpowiedziała dokładnie przeciwnie.:P
Ostatnio zmieniony 05 maja 2010, 12:44 przez Risthalion, łącznie zmieniany 1 raz.
powiedz mi co o mnie myślisz...

Ludzie są głupi. Zawsze to powtarzam.

NIENAWIDZĘ FANATYKÓW.:mad:

Re: spirytyzm a energetyka

14
Risthalion pisze:Voldo, to jest dokładnie to o co mi chodziło. Dzięki.:D
Cieszę się, że utrafiłem z odpowiedzią :)
Risthalion pisze:Niemniej obawiam się, że twoja odpowiedź na moje pytanie przeczy temu co powiedziałeś przy budowaniu autorytetu Rafaelli, ponieważ ona na moje pytanie odpowiedziała dokładnie przeciwnie.:P
No cóż, zdarza się. Zostawmy ten temat w spokoju i o tym zapomnijmy.
Ostatnio zmieniony 05 maja 2010, 12:56 przez Voldo, łącznie zmieniany 1 raz.
"Bez miłosierdzia nie ma zbawienia" - Allan Kardec
"Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo" - Allan Kardec

Re: spirytyzm a energetyka

15
Pan R...coś tam nie lubi dokladnie czytać odpowiedzi,a przecież wyraźnie napisałąm,że myśli maja moc sprawcza,zatem chyba wyraźnie wyartykułowałam swoją mysl.Chyba nie muszę tu wykładać kawy na ławę.(a może trzeba)
Poza tym nigdzie nie pisałam,ze jestem spirytystka-jestem zaledwie skromną początkującą a do prawdziwego spirytysty mi jeszcze bardzo daleko.
Żeby zostać prawdziwym spirytystą trzeba być człowiekiem -wzorem dla innych- pod wzgledem cnót moralnych.
Próbuję,próbuję...daleko mi jeszcze,nie jestem godna.
Wiem jedno-żaden spirytysta nie użyłby słów poniżajacych inne osoby a tym bardziej słowa "nienawidzę"
Może nie wiecie,jak słowa typu"nienawidzę","zabiję cię","ty durniu"etc,etc,zmieniają strukturę cząsteczek wody-z pięknych regularnych kryształow tworzy się piekielny chaos;a przecież wszystkie żywe organizmy skłądają się w przeważajacej mierze z wody-można sobie wyobrazić,co się wtedy dzieje w naszych organizmach-i przeciwnie,jak słowa "kocham cię",jesteś mi bliski"itd tworza piękną harmonię.Więcej jeszcze rzeczy dzieje sie na poziomie kwantowym-ale nie o tym chciałam napisać.
Wniosek-czarna magia jest po prostu złym słowem,złą myślą.
Ostatnio zmieniony 05 maja 2010, 14:05 przez rafaella, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: spirytyzm a energetyka

16
:ahaha:
Pani R...coś tam nie lubi dokładnie czytać.
1. Ja tez nigdzie słowem nie wspomniałem o "czarnej magii".:P
2. To nie ja tutaj obrażam się i innych, więc tak, faktycznie sporo ci brakuje do bycia wzorem.:P
3. O myślach także mamrotałaś coś dopiero obrażając mnie.:P
4. Może nie jesteśmy geniuszami (chociaż niedawno zostałem za takiego zakwalifikowany), ale też nie jesteśmy idiotami. Jesteś na forum dla osób myślących. Traktuj nas jako takich.:P

Wiesz, nie mój dział, ale prosisz się o ochrzan od góry do dołu.
Ostatnio zmieniony 05 maja 2010, 14:13 przez Risthalion, łącznie zmieniany 1 raz.
powiedz mi co o mnie myślisz...

Ludzie są głupi. Zawsze to powtarzam.

NIENAWIDZĘ FANATYKÓW.:mad:

Re: spirytyzm a energetyka

17
Nie nienawidzę nikogo-życzę Ci wszystkiego dobrego,zarówno rozwoju Twojego geniuszu,jak i innych cnót.A szczególnie z całego serca Ci życzę,bys pilnie ćwiczył i rozwijał miłość bliźniego.
Ostatnio zmieniony 05 maja 2010, 14:57 przez rafaella, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: spirytyzm a energetyka

18
rafaella pisze:już miałąm udzielić Ci wyczerpującej odpowiedzi z dziedziny mechaniki kwantowej,a w szczególności teorii pola punktu zerowego,która najlepiej tłumaczy poruszone przez Ciebie zagadnienie.
.
bardzo chętnie poczytam i inni też , pan R może nie czytać :2:
Ostatnio zmieniony 05 maja 2010, 16:20 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: spirytyzm a energetyka

22
Lidka pisze:Rafaello, jak dla kogo, ale mnie fizyka (jako część życia, która możemy dziś poznać) wiele tłumaczy... :)
a o wpływie jabłek na miłość tez tłumaczy ? :P
Ostatnio zmieniony 05 maja 2010, 18:02 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: spirytyzm a energetyka

23
Fajnie,że jestescie zainteresowani.Pozwólcie,że jutro zacznę-to temat rzeka,a chciałąbym być precyzyjna i zrozumiała.
Mam nadzieję,że koledzy spirytyści nie będa mieli mi za złe,że ten temat tu poruszę.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 05 maja 2010, 19:49 przez rafaella, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: spirytyzm a energetyka

24
Rafaello, czekam cierpliwie i już z zainteresowaniem! :)

Crows pisze:
Lidka pisze:Rafaello, jak dla kogo, ale mnie fizyka (jako część życia, która możemy dziś poznać) wiele tłumaczy... :)
a o wpływie jabłek na miłość tez tłumaczy ? :P
:ahah: Ty mnie do tej kuchni ciągniesz... Chyba nie mam wyboru, muszę to przemyśleć w końcu?...
Ostatnio zmieniony 05 maja 2010, 19:54 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: spirytyzm a energetyka

25
rafaella pisze:Mam nadzieję,że koledzy spirytyści nie będa mieli mi za złe,że ten temat tu poruszę.
Jakim prawem moglibyśmy mieć Ci to za złe :)
Ostatnio zmieniony 05 maja 2010, 21:25 przez Voldo, łącznie zmieniany 1 raz.
"Bez miłosierdzia nie ma zbawienia" - Allan Kardec
"Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo" - Allan Kardec

Re: spirytyzm a energetyka

27
Nie lubię słowa ''magia''. Czary mary, diabeł stary, siedzi na zapiecku, pierdzi po niemiecku... :D
Dokładnie jak to napisał Voldo- wszystko odwołuje się do nieznanych nam jeszcze dokładnie praw fizyki, jest powiązane z magnetyzmem, oraz pracą z naszymi naturalnymi energiami. Nie wiem, na ile spirytyści się ze mną zgodzą, ale dla mnie czyjaś dusza to jest taka skumulowana kupka energii, przypominająca skupisko światła, różnie to wygląda, zależnie od osoby. My tak wyglądamy ''od środka''. Ezoteryka to w dużej części bajdurzenie, ale z reguły jest w tym wiele prawdy. I nie ma żadnej ''wiedzy tajemnej'', jest tylko wiedza na którą nie każdy ma możliwości, a z reguły-ochoty.
Ostatnio zmieniony 07 maja 2010, 18:21 przez lapicaroda, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: spirytyzm a energetyka

28
lapicaroda pisze:Dokładnie jak to napisał Voldo- wszystko odwołuje się do nieznanych nam jeszcze dokładnie praw fizyki, jest powiązane z magnetyzmem, oraz pracą z naszymi naturalnymi energiami.
Nie przypominam sobie, bym pisał takie mądre rzeczy, na prawdę :P
Ostatnio zmieniony 07 maja 2010, 21:56 przez Voldo, łącznie zmieniany 1 raz.
"Bez miłosierdzia nie ma zbawienia" - Allan Kardec
"Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo" - Allan Kardec

Re: spirytyzm a energetyka

29
Voldo pisze:
lapicaroda pisze:Dokładnie jak to napisał Voldo- wszystko odwołuje się do nieznanych nam jeszcze dokładnie praw fizyki, jest powiązane z magnetyzmem, oraz pracą z naszymi naturalnymi energiami.
Nie przypominam sobie, bym pisał takie mądre rzeczy, na prawdę :P
Oj, cytowałeś ducha z Kardeca...o tamto mi chodziło.
Ostatnio zmieniony 08 maja 2010, 15:07 przez lapicaroda, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: spirytyzm a energetyka

30
lapicaroda pisze:Oj, cytowałeś ducha z Kardeca...o tamto mi chodziło.
A, to co innego. :)
Ostatnio zmieniony 08 maja 2010, 19:15 przez Voldo, łącznie zmieniany 1 raz.
"Bez miłosierdzia nie ma zbawienia" - Allan Kardec
"Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo" - Allan Kardec
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”

cron