Re: Co to jest?

1
Sorki że się wtrące!
Ale nie mam zielonego pojęcia o czym wy piszecie...
Możecie mi napisac co to jest Spirytyzm??
Ostatnio zmieniony 13 lip 2010, 11:01 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co to jest?

2
Pytanie proste, ale odpowiedzi może być wiele.
Spirytyzm w samym swoim założeniu jest dyscypliną badającą Duchy, ich naturę, manifestacje, rzeczywistość, w której funkcjonują. Nieodłącznym elementem metodologii spirytystycznej jest długotrwała obserwacja obserwowanych zjawisk, analiza i porównywanie (pod wieloma aspektami) otrzymywanych komunikatów i ustalanie tożsamości ducha. Obok tego jest strona etyczna i filozoficzna, bowiem spirytyzm - w oparciu o przekazywane treści, poddane analizie - stara się wytworzyć całościowy obraz świata i jako taki pretenduje też do bycia systemem filozoficznym.
Nie należy traktować spirytyzmu jako synonimu wywoływania duchów, bowiem z duchami kontaktują się przeróżne osoby i przeróżne grupy, często nie mające ze spirytyzmem nic wspólnego, a raczej odwołujące się do okultyzmu czy magii, co spirytyzm odrzuca zupełnie, gdyż został opracowany jako teoria powstała w czasach popularności pozytywizmu i scjentyzmu w przyrodoznawstwie. Dlatego też spirytyści nie ubierają kontaktów z duchami w formy parareligijne czy okultystyczne i odrzucają m.in. magiczne rekwizyty w tych kontaktach.
Tyle wprowadzenia:)
Jeśli chcesz coś poczytać w tym temacie, zapraszam na stronę, którą mam w stopce.
Ostatnio zmieniony 13 lip 2010, 11:29 przez spirytysta, łącznie zmieniany 1 raz.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis

Re: Co to jest?

4
Spirytysta mam do Ciebie jedno pytanie...


Skąd to skopiowałeś w wikipedia:D
Ostatnio zmieniony 13 lip 2010, 19:21 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co to jest?

5
CrazyBoy - to takie coś czego możesz doświadczyć ... natomiast w wikipedii możesz znaleźć informacje od autorów (jest zauważ tworzona przez użytkowników ;)) będących mocno w temacie - także nie zdziwiłbym się gdyby kolega spirytysta odpowiedział: - ... tak - bo min. sam je tam umieszczałem :)
Ostatnio zmieniony 14 lip 2010, 0:56 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Co to jest?

6
Nie wiem, czy pytanie dotyczyło tego, co Ci odpisałem tutaj (pisałem z głowy:P), czy linku, który miałeś podany niżej. Jeśli chodzi o informacje zawarte w tamtym linku, to pochodzą z portalu spirytystycznego.
Co do wiki - ostatnio udało się poszerzyć hasło poświęcone ektoplazmie w oparciu o literature przedmiotu, polecam lekturę :)
Ostatnio zmieniony 14 lip 2010, 1:28 przez spirytysta, łącznie zmieniany 1 raz.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”

cron