Re: Piosenki chrześcijańskie

18
Prekursorzy polskiego chrześcijańskiego metalu. Wydali tylko jedną płytę "Purify your soul", która stała się kultowa wśród chrześcijańskich, metalowych maniaków

[youtube][/youtube]

[youtube][/youtube]

Ten pan, który tak strasznie krzyczy i gra na gitarze, to Robert "Litza" Friedrich znany z Turbo, Acid Drinkers, Tymoteusza i... Arki Noego. :)

Macie tu jeszcze Armię, bo ci znowu jako pierwsi, zaczęli śpiewać o Bogu i Jezusie w polskiej muzyce rockowej w ogóle.

[youtube][/youtube]

Przynajmniej muzyka na poziomie i z normalnymi tekstami, a nie jakimiś egzaltowanymi głupotami.
Ostatnio zmieniony 13 sie 2014, 19:10 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Piosenki chrześcijańskie

19
Większość metalowych zespołów śpiewa o religii chrześcijańskiej, ale od tej złej strony, od strony grzechów, a i to nie zawsze. Często cytowane są tam modlitwy i prośby do boga, etc. Rzadko czczą szatana, w każdym razie nic co ja słuchałem nic takiego nie miało. Także muzyka metalowa spokojnie może być piosenką chrześcijańską ;) Bo chrześcijaństwo to nie tylko dobro, ale też grzechy - to nieodłączna część tej religii.

Świetny przykład:


Świetnie pokazana rozpacz wierzącego, który zaczyna zastanawiać się czy bóg umarł, bo wszyscy grzeszą na świecie. Pełne metafor i nawiązań do biblii i nigdzie nie wyrzeka się tam boga, nie twierdzi, że umarł i nigdzie nie czci szatana.
Ostatnio zmieniony 13 sie 2014, 19:17 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Piosenki chrześcijańskie

20
A tak, ale moje powyższe propozycje, to że tak powiem, "typowy chrześcijański przekaz". Friedrich się nawrócił po operacji na otwartym sercu i zaczął tworzyć wyłącznie muzykę z przekazem. Odszedł od pijaków i luzaków z Acid Drinkers i założył Creation of death. Pierwszy kawałek, to "Ćwiartowanie żywcem", bardzo metalowy tytuł, no nie? A mówi o aborcji, hehe...

Armia, to typowy przekaz chrześcijański, do tego śpiewany po polsku.
Ostatnio zmieniony 13 sie 2014, 20:27 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Wróć do „Muzyka”

cron