Re: Glupota ludzka niezna granic

32
Nawet taka zabawa jak wartość forum, naprawde potraktowałeś to poważnie?
Z poczatku traktowałem to jako niesmaczne "przegięcie", szczególnie to "glansowanie butów". Jednak Twoje pogardliwe wypowiedzi o osobach przy władzy (dlaczego nie o Kaczyńskim?) przekonały mnie, że tu chodzi o oszołomstwo. W innym temacie przed chwilą dałem fotkę z demtywatorów udowadniajacą, że myślisz jak wrogowie Polski majac naiwną nadzieją,że klasa polityczna kiedyś składać się będzie z aniołów. Ale przy takiej nienawiści politycznej wychodzi na to, że racja leży po stronie Bismarcka. Anioły, to na "tamtym świecie" :clown:
My zaś musimy wybierać mniejsze zło. Aby nie PiS, bo ten doprowadzi nas do zguby.
Ostatnio zmieniony 28 gru 2012, 19:14 przez t.oskar, łącznie zmieniany 2 razy.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: Glupota ludzka niezna granic

33
victoria pisze:No wróćmy, wróćmy Polli :D bo pewnie masz stracha przed pewnym cytatem :ahah: więc weż no poczytaj trochę jak to działa http://www.sciaga.pl/tekst/111798-112-s ... publicznej bo mi ręce opadają :D komuny nie ma ale kacyków też nie :ahah: a przynajmniej nie powinno :P
No i tak nie wróciliśmy... :ahah:

Nie mogę mieć stracha przed czymś co wszyscy już poznali. :rotfl: A co ja partyzant, że mam się ukrywać? Cieszę się, że jestem tak często cytowany, to schlebia każdemu artyście... :hhhh: Nie mam się czego obawiać, bo jak znasz wypowiedź, to pewnie również znasz kontekst. :D

A już, naprawdę, wracając do tematu. Ten link nic nie wnosi, bo mówi najwyżej (albo najniżej) o wojewodach, a awaria intalacji ciepłowniczej leży w gestii miasta. To prezydent i burmistrz troszczą się o instalację, bo sami ją zakładali z budżetu miasta (podatki, mandaty itp.), z niewielkimi dotacjami centralnymi. Jak mieszkańcy muszą na kogoś pluć, to niech plują na burmistrza lub prezydenta miasta, bo to oni powinni być adresatami niezadowolenia mieszkańców. Pamiętam, jak kiedyś, dawno temu (ale nie za komuny) w Krapkowicach (moim mieście) podczas pokazów ognii sztucznych w trakcie festynu doszło do wypadku. Za wszystko odpowiadał burmistrz i odszkodowania szły z budżetu miasta.
Dla ludzi poparzonych podczas rozerwania rury również odszkodowania zapłaci Gdańsk, co premiera obchodzi jakaś zasrana rura?
We wcześniejszym poście wymieniłem starostów i wojewodów, ale tylko dlatego, żeby podać stanowiska samorządowe, ale oni również za tę awarię nie odpowiadają, tak naprawdę...
Ostatnio zmieniony 28 gru 2012, 22:04 przez polliter, łącznie zmieniany 2 razy.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Glupota ludzka niezna granic

34
Jaki partyzant, w partyzantce piło się bimber a nie wędrowniczka :D

Zacznij od samego dołu, komu podlega dyrektor przedsiębiorstwa ciepłowniczego, skoro nie umie dbać o to czym zarządza powinien dostać kopa od kogo, od prezydenta albo burmistrza, nie dostał , więc kopa powinien dostać jeden z tych dwóch, nie dostaje, więc kto następny? I tak dojdziesz do końca :D

Pomiń fakt, ze u nas nikt za nic nie odpowiada :D
Ostatnio zmieniony 28 gru 2012, 22:24 przez victoria, łącznie zmieniany 2 razy.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Glupota ludzka niezna granic

35
Pomiń fakt, ze u nas nikt za nic nie odpowiada
To jeden z tych nielicznych faktów, którego nie da się pominąć. :rotfl:
W tej sytuacji wszyscy powinni być wykopani, a ktoś przecież musi się tym zajmować. Na szczeblu samorządowym jest trochę lepiej, bo ludzie wybierają konkretnych radnych, ludzi, których znają, sąsiadów, oni wiedzą, że jak dadzą plamy, to mają przesrane. Już nawet nie chodzi o to, że nie zostaną wybrani na następną kadencję, ale ludzie przestaną im się kłaniać w sklepie. To radni głosują kogo powołać i kogo wykopać.
Na szczeblach wyższych jesteśmy bezradni, rządzi banda czworga i społeczeństwo nie jest w stanie oderwać ich od koryta.
Zacznij od samego dołu, komu podlega dyrektor przedsiębiorstwa ciepłowniczego, skoro nie umie dbać o to czym zarządza powinien dostać kopa od kogo, od prezydenta albo burmistrza, nie dostał , więc kopa powinien dostać jeden z tych dwóch, nie dostaje, więc kto następny? I tak dojdziesz do końca
Idąc takim tokiem myślenia donikąd nie zajdziemy. Nawet nie wiesz, czy osoba odpowiedzialna za awarię nie już została zwolniona, ja też nie wiem, ale to możliwe, a Ty od razu najeżdżasz na premiera. To tak, jak z sądem. Najpierw jest są powiatowy, później apelacyjny, później jeszcze jakiś (nie znam się) i Trybunał w Hadze. Tego samego dnia, kiedy pękła ta nieszczęsna rura, wszyscy krzyczą o winie Tuska, chociaż kto wie, czy na drugi dzień winny nie został ukarany.

"Jesteśmy winni całemu złu na świecie, nie odpowiadamy tylko za koklusz" - to bodajże z "Seksmisji", cytat z pamięci... :ahah:
Ostatnio zmieniony 28 gru 2012, 23:04 przez polliter, łącznie zmieniany 2 razy.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Glupota ludzka niezna granic

36
I dzięki takiemu rozumowaniu, kraj się rozsypie a rząd z premierem na czele, będzie czekał na oklaski :D właściwie to nie musi czekać już je dostaje :P
Ostatnio zmieniony 29 gru 2012, 10:54 przez victoria, łącznie zmieniany 2 razy.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Glupota ludzka niezna granic

37
Viki, odpowiedz mi z łaski swojej na takie pytanie. U nas w Siedlacach wskutek takiego, a nie innego wyniku wyborów samorządowych prezydentem miasta jest PiS-owiec pan Kudelski, a i w radzie miasta maja oni niewielką przewagę. Napisz więc, czy to, że ujawnily się poważne kłopototy przy budowie aquaparku (nawet musiano zmienić wyłonionego w przetargu, chyba "ustawionym", wykonawcę na innego, wyłonionego w następnym przetargu), to "wina Tuska?
Żyjąc w mieście rządzonym przez PiS mam wyrobione zdanie o umiejetności sprawowania władzy przez "wszystkich ludzi prezesa".:no:
Ostatnio zmieniony 29 gru 2012, 12:19 przez t.oskar, łącznie zmieniany 2 razy.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: Glupota ludzka niezna granic

38
Czytając powyższy tekst może zrozumiesz na co potrzebna mi jest edycja. Pisząc niekiedy nie zauważam "literówek" wcześniej zrobionych i zbyt szybko "zatwierdzam" post. Stąd takie słówa jak
w Siedlacach
lub
kłopototy
nie mówiąc już o tym, że słabo działa u mnie alt i gdy zbyt słabo go przycisnę, na przykład zamiast "ę" wyjdzie mi "e" lub zamiast "ź" wyjdzie"x". Dlatego zauważając "post factum" tego rodzaju błędy zawsze je edytowałem. Nigdy zaś nie edytowałem merytorycznej treści postów.
P.S. Double posting jaki teraz "popełniam" (to także jest sprzeczne z regulaminem) też wynika z braku możliwości edycji. Rozważ więc, czy postąpiłaś slusznie....
Ostatnio zmieniony 29 gru 2012, 12:38 przez t.oskar, łącznie zmieniany 2 razy.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: Glupota ludzka niezna granic

39
polliter pisze:To radni głosują kogo powołać i kogo wykopać.
Na szczeblach wyższych jesteśmy bezradni, rządzi banda czworga i społeczeństwo nie jest w stanie oderwać ich od koryta.
i tu się mylisz, odwołać mozna każdego, tylko najpierw trzeba zmądrzeć
Zacznij od samego dołu, komu podlega dyrektor przedsiębiorstwa ciepłowniczego, skoro nie umie dbać o to czym zarządza powinien dostać kopa od kogo, od prezydenta albo burmistrza, nie dostał , więc kopa powinien dostać jeden z tych dwóch, nie dostaje, więc kto następny? I tak dojdziesz do końca
Idąc takim tokiem myślenia donikąd nie zajdziemy. Nawet nie wiesz, czy osoba odpowiedzialna za awarię nie już została zwolniona, ja też nie wiem, ale to możliwe, a Ty od razu najeżdżasz na premiera. To tak, jak z sądem. Najpierw jest są powiatowy, później apelacyjny, później jeszcze jakiś (nie znam się) i Trybunał w Hadze. Tego samego dnia, kiedy pękła ta nieszczęsna rura, wszyscy krzyczą o winie Tuska, chociaż kto wie, czy na drugi dzień winny nie został ukarany.
do konca nie doszedłeś, prezydenta miasta nie moze odwołać premier, ale mogą mieszkańcy, 5 mieszkańców moze już złozyć wniosek o referendum, natomiast premier decyduje czy miasto ma z czego taką rurę wymienić, zresztą rura to tylko symboliczny przykład, bo wszystko peka jak ta rura a jak to wyglada tak dla przykładu http://trescharchi.salon24.pl/464388,pr ... ka-i-klops nie wiem czy lepiej notkę czy komentarze
Ostatnio zmieniony 29 gru 2012, 12:51 przez victoria, łącznie zmieniany 2 razy.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Glupota ludzka niezna granic

40
T.oskarze... w poście #20 po edycji przybyły dwa cytaty jako "niby" moje słowa, jaka była Twoja reakcja? "admince uderza woda" no i tyle w tym temacie :D
Ostatnio zmieniony 29 gru 2012, 13:10 przez victoria, łącznie zmieniany 2 razy.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Glupota ludzka niezna granic

41
victoria
Dzisiaj 13:10:54T.oskarze... w poście #20 po edycji przybyły dwa cytaty jako "niby" moje słowa, jaka była Twoja reakcja? "admince uderza woda" no i tyle w tym temacie
Nie ściemnaj! Edycja nastąpiła w ciagi 3 minut, jeszcze przd Twoją odpowiedzią:
Ja pisałem:
2012-12-27 21:23:54
edytowałem:
Ostatnio edytowany przez t.oskar (2012-12-27 21:27:08)
A Twoja "riposta":
2012-12-27 21:27:22
Tak więc edycja nie mogła W ŻADEN SPOSÓB być moją reakcją na Twoj post #21
CO BYŁO DO UDOWODNIENIA :powodzenia:
Ostatnio zmieniony 29 gru 2012, 14:58 przez t.oskar, łącznie zmieniany 2 razy.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: Glupota ludzka niezna granic

42
T.oskar ale to czy edytowałeś 2 sek po mnie czy przed nie ma znaczenia, odpowiadałam na nieedytowany post, po wysłaniu przeczytałam edytowany i edycja posłużyła Ci do manipulacji, która polegała na posłużeniu się cudzymi słowami jakoby moimi, w celu udowodnienia że niby gardzę kazdą inną opcją niż PiSowska, a Tobie nie myliły się posty moje z innymi nie potrafię jasniej, jak jeszcze nie mozesz zrozumieć, to wróć i powoli przeczytaj jeszcze raz.
Ostatnio zmieniony 29 gru 2012, 15:17 przez victoria, łącznie zmieniany 2 razy.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Glupota ludzka niezna granic

43
No dobra, tę edycje "przeboleja" :P
Jednakże nalegam abys odpowqiedziale na zadane wczesnie przeze mnie pytanie:
Viki, odpowiedz mi z łaski swojej na takie pytanie. U nas w Siedlcach wskutek takiego, a nie innego wyniku wyborów samorządowych prezydentem miasta jest PiS-owiec pan Kudelski, a i w radzie miasta mają oni niewielką przewagę. Napisz więc, czy to, że ujawnily się poważne kłopoty przy budowie aquaparku (nawet musiano zmienić wyłonionego w przetargu, chyba "ustawionym", wykonawcę na innego, wyłonionego w następnym przetargu), to "wina Tuska?
Żyjąc w mieście rządzonym przez PiS mam wyrobione zdanie o umiejetności sprawowania władzy przez "wszystkich ludzi prezesa".
P.S. Znalazłem "metodę" na edycję. :hhhh: Po prostu można cytować własny post i ten cytat edytować i tak od tej pory będę robić. Zobacz, w tym cytacie nie ma już literówek z "oryginału" :bravo:
Chyba,ze odbierzesz mi możliwość cytowania. Ale wtedy moja opinia na Twój temat będzie już JEDNOZNACZNA :foch:
Ostatnio zmieniony 29 gru 2012, 15:29 przez t.oskar, łącznie zmieniany 2 razy.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: Glupota ludzka niezna granic

44
Bawi Cię to czy jesteś tak dziecinny? Problemem jest tylko Twoja manipulacja, do której nie odniosłeś się ani słowem, biegasz wokoło wyszukujac temat zastępczy, co potwierdza, że nie zrobiłeś tego przez pomyłkę tylko celowo. Dyskusję z Tobą uwazam za stratę czasu :D
Posty do edycji literówek zgłaszaj moderatorom lub raportuj.
Ostatnio zmieniony 29 gru 2012, 17:14 przez victoria, łącznie zmieniany 2 razy.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Glupota ludzka niezna granic

45
o co wy się spieracie ? niema w Polsce Partii zdolnej sprawiedliwie rządzić,ci ludzie co siedzą u żłobu są już ponad 20 la w polityce.Oni nie myślą o Polakach tylko o swej przyszłości.A co do PIS,PIS bez Kaczyńskiego byłby dobra Partiom a z nim to ostatnie dno.
Ostatnio zmieniony 29 gru 2012, 18:29 przez toja, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Glupota ludzka niezna granic

47
Tylko, że T.oskar zauważył bardzo ciekawą rzecz, która odpiera argumenty Viki (sam chciałem o tym napisać, ale T.oskar mnie ubiegł). W wielu miastach rządzi pisowski burmistrz, prezydent. Jeśli będą mieli pecha i w ich mieście też pęknie rura, to Tusk będzie za to odpowiadał? :ahah:

Jak zauważył/a toja Polska sypie się od dwudziestu lat, ustawy samorządowej nie napisał rząd Tuska. Ja wyjechałem do Holandii, jak u władzy był Kaczor, a nie Tusk, zresztą to bez znaczenia, bo rządzi banda czworga, która tylko czasami zmienia się rolami, ale to też bez znaczenia na tym wątku, bo mówimy o zasranej, pękniętej rurze, a nie Tusku i jego odpowiedzialności za nią. Tusk odpowiada za dużo grubsze przekręty, niż zakichana, pęknięta rura. Jest wystarczająco wiele powodów, by na niego pluć, ale temat tego wątku tym powodem nie jest. Mnie też już ręce opadają, bo inteligentni ludzie piszą głupoty, Viki, ogarnij się, przemyśl (albo Gniezno) to. :rotfl: :ahah:
Ostatnio zmieniony 29 gru 2012, 21:24 przez polliter, łącznie zmieniany 2 razy.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Glupota ludzka niezna granic

48
Polli jaki by burmistrz, prezydent nie był to bez pieniędzy nic nie zrobi. Tusk udaje ze rządzi od pełnych 5 lat ile złych ustaw mozna w tym czasie napisać? Od prawie dwóch lat ma swojego prezydenta, większośc w sejmie, czego jeszcze brakuje?
Odpowiedziałam t.oskarowi, jeśli burmistrz/prezydent to kompletne dno, dlaczego nikt nie składa wniosku o referendum? Taki wniosek moze już złozyć 5 mieszkańców.
Trzeba coś robić żeby coś zmienić, a nie wciąż wybierać mniejsze zło, bo ta degrengolada nigdy się nie skończy, chyba że chce prysnąć z kraju ;)
A rura to jest taka namiastka rozsypującej się Polski :D
Ostatnio zmieniony 29 gru 2012, 22:05 przez victoria, łącznie zmieniany 2 razy.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Glupota ludzka niezna granic

49
Viki, rozumiem, że rura może być Twoją metaforą, ale nie rozumiem tych napastliwych ataków na Tuska (mam na myśli stronę z linka) z powodu durnej awarii na jakiejś gdańskiej ulicy.

Najlepszym rozwiązaniem jest nieposłuszeństwo obywatelskie, czyli niepójście na wybory, albo oddanie nieważnego głosu. Tu nie ma większego i mniejszego zła i w tej kwestii się z Tobą zgadzam. Zastanawiam się, czy nie wysadzić w cholerę tego parlamentu, jak (bardzo nieudolnie) chciał to zrobić ten Jaromir, czy jak mu tam było.

Ale o "dużej" polityce mówią inne działy, a nie ten. Ten jest o ludzkiej głupocie, która każe krytykować niedźwiedzia polarnego za to, że na Saharze nie ma śniegu. :ahah:
Ostatnio zmieniony 29 gru 2012, 22:23 przez polliter, łącznie zmieniany 2 razy.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Glupota ludzka niezna granic

50
Nie ja zaczęłam ten temat o rurze :D nie mieszkasz tu to nie rozumiesz i pewnie nie zrozumiesz, chociaż masz kontakt z Polską. Mamy dwie Polski, tę na pokaz Polskę menadżerów, dyrektorów, ludzi sukcesu, którym się udało, mieli rodziny, znajomych lub po prostu szczęście, leczą się w prywatnych klinikach, szpitalach, kupują w najdroższych butikach a wyrzucając jedzenie ubrania utrzymują bezdomnych, a pod spodem tę Polskę prawdziwą zwykłą szarą, rencistów, emerytów, ludzi zarabiających 1500-1800, rezygnujących ze wszystkiego, czekających miesiacami, a czasem latami jak na wszczepienie endoprotezy lub usunięcia zaćmy, na najprostsze zabiegi, rezygnujących z wykupywania lekarstw, z nieleczonymi zębami, już przedszkolaki mają nieleczoną próchnicę, ludzie ubierający siebie, dzieci w używane rzeczy i do tego tylko po przecenie, dołóż do tego dzieci które jedzą tylko w przedszkolach, szkołach, ludzi zadłużonych na książki dla dzieci, bo mając czwórkę każdemu musisz kupić nowe, tak szkoły zmieniają wymagania co roku i ja nie mówię o jakimś marginesie, tak zarabiają i zyją sprzedawcy, kierowcy, magazynierzy, robotnicy miliony Polaków, którzy pracują w kraju i nie mają okazji wyjechać i dorobić. Dodam Ci jeszcze, ze wielu z nich pracuje na czarno, żeby dostać tych parę stówek więcej.
Cholera mnie bierze jak piszę, a co dopiero jak na to patrzę, wiec na tym koniec. Przynajmniej dla mnie.
Ostatnio zmieniony 29 gru 2012, 23:03 przez victoria, łącznie zmieniany 2 razy.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Glupota ludzka niezna granic

51
Możemy sobie o tym podyskutować na innych działach, chociaż co to za dyskusja, skoro się z Tobą zgadzam.

Moja mama jest emerytką i gdyby nie moja pomoc, to nie wiem, jak wiązałaby koniec z końcem, ale co to ma do pękniętej rury? Już chyba, po raz piąty się pytam.

Twoim zdaniem, jest metaforą rządów Tuska. W takim razie napiszmy w podręcznikach do historii dla przyszłych pokoleń, że pęknięta rura jest metaforą rządów Tuska, która rozpoczęła w Polsce rewolucję i stanie się ikoną walki o polskość, niczym "wóz Drzymały", o którym uczyli się przodkowie... :rotfl:
Ostatnio zmieniony 29 gru 2012, 23:29 przez polliter, łącznie zmieniany 2 razy.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Glupota ludzka niezna granic

53
Ja mieszkając w mieście, gdzie rządzi PiS na wlasnej skórze odczuwam "dobroć" tego "świętojebliwego" zarządzania. Aż prosi sie o powtórzenie słów Boya Żeleńskiego:
mniej te deum, więcej oleum".
Ostatnio zmieniony 30 gru 2012, 14:04 przez t.oskar, łącznie zmieniany 2 razy.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: Glupota ludzka niezna granic

56
- PO zawodzi...
- A nie, bo kaczor jest głupi i wywoła wojnę z Ruskimi, nie można go dopuścić do władzy. Lepsze jes PO.
- Rura pękła to wina Tuska!
- A u mnie na wsi rządzi PiSowiec i nawet krowy na polach zdychają!

Streszczenie tematu.
Ostatnio zmieniony 31 gru 2012, 19:35 przez Reiv, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Glupota ludzka niezna granic

57
Akurat lokalna kablówka podała, że banki przez 3 lata nie udziela naszemu miastu kredytu na żadną inwestycje, co oznacza że fundusze UE (wymagajace wkladu wlasnego) "pojdą się p......ić"! Wina prez. Kudelskiego. :rotfl: A to szycha miejscowego PiS-u, prezydent miasta. Poznajcie "uroki" rzadów PiS-u tam gdzie lokalnie sprawuje on wladzę!
Ostatnio zmieniony 01 sty 2013, 14:38 przez t.oskar, łącznie zmieniany 2 razy.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: Glupota ludzka niezna granic

59
A dlaczego nie możesz? Majchrowski Ci zabrania? Jeśli to ten od Krakowa, to najchętniej bym go wykopał porządnym kopniakiem z tego pięknego miasta.
Sprawił, że Kraków traci znaczenie, a atrybut "kulturalnej stolicy Polski" przejmuje Wrocław i to wszystko wina tego brodatego dziada
Ostatnio zmieniony 01 sty 2013, 17:33 przez polliter, łącznie zmieniany 2 razy.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Glupota ludzka niezna granic

60
Wrocław dawno jest naj
gdyby jeszcze nie strach o konkurencyjność Dutkiewicza w wyścigach do tronu byłby dużo dalej a tak ma przycinane systematycznie skrzydła
wspaniały gospodarz i bardzo ciekawy człowiek na swoim miejscu
szkoda, że traci czas na cudze podchody
Ostatnio zmieniony 01 sty 2013, 17:42 przez baabcia, łącznie zmieniany 2 razy.
przechadzam się pomiędzy [email protected]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie rozmaitości”

cron