Re: Nowoczesność z gender w tle

1
czyli nie dla tradycji, mniejszość kontra większość, dla jednych ziemia obiecana, dla innych zmierzch człowieka...
zaliczam się do tych ostatnich...
Ostatnio zmieniony 19 sty 2014, 23:19 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Nowoczesność z gender w tle

2
aj waj, a jakby bez kontry? Viki, naukowcy sa po to aby produkowac "nowe" galazki naukowe, na ktorych beda mogli siedziec uzasadniajac swoje istnienie. Gender to nowa nazwa tego co bylo jest i bedzie, jesli komus roznice plciowe nie pozwalaja dostrzec czlowieka, i musi sie tego az uczyc, to coz poradzic - niech sie uczy. Co by tam ludzie o niej nie wymyslili - natura wie swoje. Trzymajmy sie natury, a mysliciele niech sobie odkrywaja to co jest, i juz.
Ostatnio zmieniony 20 sty 2014, 5:59 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Nowoczesność z gender w tle

5
A niech tam. Nie wszyscy normalni inaczej się adoptują we Szwcji,
niech im sie tam wiedzie, niech się poligamizują, miłuja i w końcu
nie będzie szwedów we Szwecji .

Mamamija abbowe-szwedzki makaronizm- zastąpi in the futhure może polkcie RanyJulek.
A zamiast Björn_ będzie Bronek
pieścił Håkan_na czyli Heńka,
Aż w końcu z tego nam zostanie
z przysłowia guzik i pętelka
Ostatnio zmieniony 20 sty 2014, 16:07 przez Łosiu, łącznie zmieniany 2 razy.
;)

....

Re: Nowoczesność z gender w tle

6
Obejrzałem Viktorio filmy parokrotnie i uważam, że to jest patologiczny ustrój społeczny.

Nie chciał by, żeby rozwój naszego społeczeństwa zmierzał w tym kierunku.
Potrzebny jest rozsądny wyważony kompromis, o który w atmosferze walki politycznej trudno.

Wierzę jednak, że pomimo różnicy światopoglądowych dopracujemy się go w skali kraju.

Obie strony frontu muszą jednak zrozumieć się na wzajem i uszanować swoje stanowiska.

Brakuje mi obiektywnego, edukacyjnego przekazu w mediach publicznych.


Łosiu dywergencyjny
Ostatnio zmieniony 21 sty 2014, 11:38 przez Łosiu, łącznie zmieniany 1 raz.
;)

....

Re: Nowoczesność z gender w tle

9
tak jak pojedynczy człowiek tak i cywilizacje przechodzą przez różne zakręty , nie jest ważną racja tylko jak sie z tego wychodzi , z jakimi wnioskami , z jaką mądrością i z jaką nadzieją :ech:
Ostatnio zmieniony 26 sty 2014, 14:32 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Nowoczesność z gender w tle

10
" e Zoska pa co une te k@rwy naszemu Jasinkowi pokazują! jasiek chono - widzialeś te ch* i ... no to jak ci beda to wciskać to wal do mnie ja im doj* "

[youtube][/youtube]

nakład brukowca z gołą wulgarna d@pą jaki jest? warto się skrzywić, że to źle trafia

jest pewna sprzeczność w tym, że mówimy niech rodzice uświadamiają jak chcą a równocześnie piętnujemy ludzi za taką czy inną książkę

lepiej polecić coś extra i cieszyć się, że jest dostępne

"matka o patrz te k@ znowu tu d@py dają przejechać nie można ..." dalej oszczędzę

strach tv włączyć - dzieci boją się co tatuń nakomentuje jak Oko usłyszy

w tym problem a nie w tym czy moje dzieci znają te książki i czy je sobie w MPiKu wybrały do koszyka czy nie - w tych książkach nie ma wulgaryzmów i to ich podstawowa wada
Ostatnio zmieniony 26 sty 2014, 14:49 przez baabcia, łącznie zmieniany 1 raz.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Nowoczesność z gender w tle

11
Crows pisze:tak jak pojedynczy człowiek tak i cywilizacje przechodzą przez różne zakręty , nie jest ważną racja tylko jak sie z tego wychodzi , z jakimi wnioskami , z jaką mądrością i z jaką nadzieją :ech:
Z "wiedzy", której jestem "pewien" i "mądrości", której jestem uzurpatorem pamiętam, że jednym z ostatnich "zakrętów" znanej nam "cywilizacji" był ryzykowny eksperyment Kopernika, który to - wbrew zdrowemu wówczas rozsądkowi- obserwatora na Ziemi nie umieścił :witka: Nie umieścił Obserwatora na Ziemi, umieścił go na Słońcu !!!!
Wiem także, pamiętam, że Galileusz "wnioskom" własnym bez"nadziejnie" nie sprostał. Ech!
Ostatnio zmieniony 26 sty 2014, 15:26 przez O'cet, łącznie zmieniany 1 raz.
.

Re: Nowoczesność z gender w tle

15
Tak jak nie obchodzi mnie co kto robi w łóżku do momentu kiedy nie robi tego ze mną tak nie obchodzi mnie czy ktoś wczoraj był Panem a dziś Paniom. Co mi do tego do diaska? Bać się tradycjonaliści nie muszą bo zawsze będzie i jedno i drugie. Przypominam iż kiedyś kobiety nie miały prawa głosu i panowie byli przerażeni ideą by go im dać.

Kwestia potrzeby identyfikacji - u jednych duża bo chroni wirtualne "ja" u innych znikoma bo zbędna gdyż wiadome iż nie ma czego chronić.

Temat zastępczy w przestrzeni polskiej jak dla mnie, a ludziska lecą i myślą, wkręcają się. Fajnie. Przynajmniej przestaną myśleć o pedofilach, smoleńsku, vacie 23% i innych mało istotnych sprawach. Jak dzieci naród się daje wkręcać. Jak zawsze. Ech.

CM
Ostatnio zmieniony 26 sty 2014, 17:01 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Nowoczesność z gender w tle

17
civilmonk pisze:Temat zastępczy w przestrzeni polskiej jak dla mnie, a ludziska lecą i myślą, wkręcają się. Fajnie. Przynajmniej przestaną myśleć o pedofilach, smoleńsku, vacie 23% i innych mało istotnych sprawach. Jak dzieci naród się daje wkręcać. Jak zawsze. Ech.

CM
Święte słowa.Od tego powinien być vat 45 %
Ostatnio zmieniony 26 sty 2014, 17:33 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Nowoczesność z gender w tle

18
cwaniaki pieką kilka pieczeni

wyłączyli pedofilski temat - nawet w cywilu nie ma pedofilii teraz :) cut

utrzymali władzę w przedszkolach i szkołach

zajęli główki generując wyimaginowaną ideologię - z d@py wymixowane brednie - świeże bułeczki

wycięli przestrzeń medialną dla wiedzy, edukacji i informacji

wsparli szykowane zaostrzenie prawa - oswajają z perspektywą karania kobiet ... osobny temat - bomba

skupili wokół ambony przerażonych

szykują wsparcie dla lokalnego Kościoła w opozycji dla działań Franciszka

itd itd - nieustający zamach na Państwo świeckie
Ostatnio zmieniony 26 sty 2014, 17:50 przez baabcia, łącznie zmieniany 1 raz.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Nowoczesność z gender w tle

21
Gustaw pisze:
baabcia pisze:(..)

skupili wokół ambony przerażonych
(..)
"Przerażeni" to skato-eufemizm.
o Józefkach mowa - tych żal u kresu - choć nie dość, ze same chciały to wkręciły kolejne pokolenia do oseska włącznie - kulturowy przymus jak obrzezaniem czy tuczenie dziewczynek w Afryce przez matki, babki ... jeden skato-dramat jak sugerujesz nie bez racji - nie wolno pobłażać

reszta niech pozostanie bez przymiotnikowo chętna do bycia posłusznym co zwalnia tak czy owak od 'chcę i nie chcę' w paradzie zgarbionego chytrze 'muszę i nie mogę' bo 'wiesz' można stracić

taki Lemański - stracił a niby mądrala był :clown:




a właśnie - miałam poszukać na jakiej podstawie szpital pozwala tknąć nieprzytomnego pacjenta osobie z zewnątrz
namaszczony, mimo woli, przegrał sprawę bo mu nie zaszkodziło - żyje - fakt :zemdlala: ale jak w szpitalu działa dzinnikarz, ksiądz, handlarz parasoli - tam gdzie leżą nieprzytomni?

co prawda pytanie może być głupie - to co widziałam kilka lat temu na chirurgii w stolicy łoł zmieniło moją wrażliwość na duperele - można by na oddziale zakwaterować cały tabor Romów byle energicznie - lekarz przy taśmie operuje jak ma przerwę sprawdza czy wywiezieni 'po' nie uciekli i tyle - pielęgniarka tez przelatuje kilka razy na dobę korytarzem
Ostatnio zmieniony 26 sty 2014, 19:47 przez baabcia, łącznie zmieniany 1 raz.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Nowoczesność z gender w tle

22
Gender-cham czy gender-profesor, syrenia skała robi z języczek u wagi jednego: seksualność czy aseksualność człowieka.
Dobrze czy źle, warto pamiętać przeciw syreniej naturze jedno: w znanej nam kulturze Bóg stworzył, kolejno, "mężczyznę" i "kobietę". Nie stworzył "człowieka". Tego stworzyli "ludzie". Istotnym w tym sensie wydaje się .. "cudzysłowie" :black3:
Ostatnio zmieniony 26 sty 2014, 20:16 przez O'cet, łącznie zmieniany 1 raz.
.

Re: Nowoczesność z gender w tle

24
nie moja działka, tak stara nie jestem

ale obiło mi się o uszy, że stworzył człowieka - jak trafię na źródło nie omieszkam wrzucić - zamieszanie później się zrobiło z płciami

mnie rybka w sumie - ja tworzyłam ludzi identycznie bez względu na płeć i tego się trzymam

w końcu mam prawo zmieniać co przyuważę - a im się lepiej przyjrzeć tym milej wybierać

w końcu może warto seks od biurka na co dzień odsunąć ...

obnoszenie seksualność i o jej mocnym deficycie, w gruncie spraw świadczy - chyba, że mam mylne obserwacje


pozory mylą - co za temperament pod sukienkami/spodniami czyha - przykrywana afera pokazuje
Ostatnio zmieniony 26 sty 2014, 20:42 przez baabcia, łącznie zmieniany 1 raz.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Nowoczesność z gender w tle

25
civilmonk pisze:Kochani, ale tematu się trzymajcie w tym potoku niezrozumiałych urwanych myśli z dna czaszki.

CM
wynocha? ależ już mnie nie ma - tu nie moderuję - zdaję się na Twoją czachę :witka:



(jakby co - posty Na zaplecze proszę - jakoś tych wczorajszych nie mogę się doliczyć to tak sugeruję , żeby nie było, ze w ***** niebyt poszły;)


Kochanie - brzmi w kontekscie jak dowcip o podawaniu wiadereczka - znasz? :no:
Ostatnio zmieniony 26 sty 2014, 20:47 przez baabcia, łącznie zmieniany 2 razy.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Nowoczesność z gender w tle

26
A któż to wprowadził religię do szkół?Kapelanów w każdej instytucji ?Czerwone berety na każdej uroczystości państwowej?Same przyleźli?Wyhodowaliście dorodnego wrzoda na .... a teraz drapiecie,skrobiecie,do doktóra trzeba,tylko nie do tego z unii wolności :rotfl1:,bo się będzie jeszcze bardziej babrało :(.
Ostatnio zmieniony 26 sty 2014, 21:01 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Nowoczesność z gender w tle

28
a jakby tak pomyśleć, że gender studies pomoże uporać się księżom z ich seksualnością

ze nowocześnie znaczy z prawem do bycia tym kim się jest

i kościól w najblizszych latach w 100% zrobi u siebie porządek - zezwoli na związki, nazwie homoseksualizm

znikną czyny pedofilne w znacznym stopniu, bo wielu księży dopuszcza się tych czynów mimo, że nie sa pedofilami

chory twór, zakłamaniem generujący nieszczęść tak wiele, że ... no właśnie ciekawe czy jakby to się skończyło nie zniknęła by więź złej, strasznej tajemnicy; co by łączyło strukturę - teraz jest to fatalna zależność

historia Lemańskiego pokazuje pajęczynę
Ostatnio zmieniony 26 sty 2014, 22:26 przez baabcia, łącznie zmieniany 1 raz.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Nowoczesność z gender w tle

29
baabcia pisze:a jakby tak pomyśleć, że gender studies pomoże uporać się księżom z ich seksualnością

ze nowocześnie znaczy z prawem do bycia tym kim się jest

i kościól w najblizszych latach w 100% zrobi u siebie porządek - zezwoli na związki, nazwie homoseksualizm

znikną czyny pedofilne w znacznym stopniu, bo wielu księży dopuszcza się tych czynów mimo, że nie sa pedofilami

chory twór, zakłamaniem generujący nieszczęść tak wiele, że ... no właśnie ciekawe czy jakby to się skończyło nie zniknęła by więź złej, strasznej tajemnicy; co by łączyło strukturę - teraz jest to fatalna zależność

historia Lemańskiego pokazuje pajęczynę
Ciekawe czy ktoś zrobił badania porównawcze odsetka pedofiliów u pastorów protestanckich i księży katolickich / prawosławnych... oraz, dla równowagi, odsetka szczęśliwych parafian u jednych i drugich...

CM
Ostatnio zmieniony 26 sty 2014, 22:32 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Nowoczesność z gender w tle

30
civilmonk pisze:Ciekawe czy ktoś zrobił badania porównawcze odsetka pedofiliów u pastorów protestanckich i księży katolickich / prawosławnych... oraz, dla równowagi, odsetka szczęśliwych parafian u jednych i drugich...

CM
Niezdrowa ciekawość :rotfl1: .A jeśli by wyszło nie po myśli ?
Ostatnio zmieniony 26 sty 2014, 22:39 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Psychologia”

cron